...

Co trzeba wiedzieć przed zakupem

Obniżona klamka

Standardowo klamka okienna znajduje się w połowie wysokości skrzydła. Na specjalne życzenie klienta, nasza firma może obniżyć klamkę tak, aby łatwiej można było do niej dosięgnąć osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub gdy okno jest zamontowane wysoko.

Okna o specyficznych właściwościach

Okna mogą posiadać dodatkowe właściwości, w zależności od potrzeb lub miejsca ich montażu. W domach jednorodzinnych można zastosować stolarkę antywłamaniową, przy ruchliwej ulicy o zwiększonych właściwościach dźwiękoszczelnych.

Szyby bezpieczne lub hartowane

Dla bezpieczeństwa, warto zainwestować w szyby bezpieczne lub hartowane w miejscach, do których mają dostęp małe dzieci czy duże zwierzęta domowe. Przykładem są drzwi balkonowe, tarasowe lub stolarka w miejscach publicznych.

Ciepła ramka w szybie

Jej właściwości termoizolacyjne, znacznie przewyższają standardowe rozwiązania. Dzięki niej niskim kosztem możemy zniwelować mostki termiczne na obrzeżach szyby. Zmniejszając ryzyko skraplania się pary wodnej na szybach i drzwiach.

Wymiana okien wraz z parapetem

Wymieniając okna na plastikowe, warto od razu wymienić parapety wewnętrzne lub przynajmniej przemontować stare. Nowe okno posiada zwykle inną budowę ramy i między nią a starym parapetem, może powstać nieestetyczny dystans powodujący przedostawanie się wody między parapetem a ramą okna.

Nawiewniki wymagane przez administrację

Przed wymianą okien w budownictwie wielorodzinnym, należy dowiedzieć się w administracji, czy są wymagane nawiewniki, zwłaszcza jeśli dofinansowują wymianę. Montaż nawiewnika w oknie już zamontowanym, będzie bardzo kosztowne.

Obniżenie okien sięgających do sufitu

Istnieje możliwość obniżenia okien za pomocą dodatkowego profilu dołączonego do ramy. Dzięki temu skrzydła podczas otwierania nie będą kolidowały z karniszem.

Tylko oryginalne okucia Winkhaus.

Okucia Winkhaus activPilot można rozbudować nawet po zakupie i montażu okien o dodatkowe przydatne funkcje.

EMPOL w liczbach

28

lat na rynku

82

klientów
z polecenia

36

krajów,
w których jesteśmy

1173000

zł zaoszczędzonych przez
naszych wszystkich klientów na
ogrzewaniu w jednym sezonie

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.