slide1homeSchüco_fenster
slide2homeSchüco_fenster
slide3homeSchüco_fenster
slide4home

Parapety

Parapet pełni funkcję ochronną płaszczyzny pod oknem zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Jego rolą jest ochrona ściany przed zamoknięciem lub zabrudzeniem. Jest elementem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i łatwym w utrzymaniu czystości. Stanowi doskonałą oprawę i wykończenie wnęki okiennej (okien). Różnorodność dostępnych materiałów, kolorów i struktur umożliwia idealne dopasowanie do zaaranżowanego wnętrza, tworząc spójność ze wszystkimi elementami wystroju.

Parapety wewnętrzne

Parapet dopasowujemy do innych elementów pomieszczenia, na przykład podłogi, mebli czy blatu, ale najbezpieczniej jest go dobrać pod względem materiału i koloru do okna. Tworzą wówczas całość ograniczając liczbę materiałów i kolorów w jednym miejscu.

 

Konglomerat marmurowy – płatki i granulki najszlachetniejszych marmurów połączone żywicami. Dostępne grubości 20 mm i 30 mm. W ofercie różne kolory oraz formy wykończenia profili i narożników.

Granit – naturalna skała odporna na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych. Dostępne grubości 20 mm i 30 mm. W ofercie różne kolory oraz formy wykończenia profili i narożników.

Marmur – naturalna skała o niezwykłym wyglądzie i trwałości. Dostępna grubość 30 mm. W ofercie różne, niepowtarzalne wzory i kolory oraz formy wykończenia profili i narożników.

Parapety PVC – PVC pokryte folią okleinowaną (kolory: biały, marmur, złoty dąb, orzech). Odporne na zarysowania, działanie wody i wilgoci oraz promieniowanie UV.

Nakładka parapetowa – produkt przeznaczony do renowacji starych parapetów o grubości do 49 mm. Zaletą jest łatwy montaż.

MDF laminowany – wodoodporna płyta MDF oklejana próżniowo w wysokiej temperaturze. Odporne na wilgoć i różnice temperatur. Dostępne grubości 20 mm i 25 mm. W ofercie różne kolory oraz formy wykończenia profili i narożników.

MDF lakierowany – wodoodporna płyta MDF lakierowane wodoodpornymi lakierami do drewna o wysokiej wytrzymałości i twardości. Dostępna grubość 20 mm. W ofercie różne kolory oraz formy wykończenia profili i narożników.

Parapety zewnętrzne

Granit – naturalna skała odporna na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych. Dostępne grubości 20 mm i 30 mm. W ofercie różne kolory oraz formy wykończenia profili i narożników.

Alu-Płytka – blacha aluminiowa lakierowana na wybrany kolor. Wyjątkowa estetyka dzięki zastosowaniu proszkowych farb strukturalnych i uzyskaniu tzw. „efektu młotkowego”. W ofercie różne kolory młotkowe i gładkie oraz profile standard i soft.

Parapety aluminiowe – blacha aluminiowa malowana proszkowo na dowolny kolor. W ofercie profile standard i soft.

Parapety stalowe drewnopodobne – stal okleinowana foliami drewnopodobnymi (złoty dąb, winchester, orzech) odpornymi na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne. Wykończenie profili standard i soft.

Parapety stalowe – stal lakierowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Wykończenie profili standard i soft