Balkony francuskie – nowoczesne i bezpieczne balustrady
Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim dobrze doświetlone pomieszczenia i przeszklone przestrzenie. Nie chcemy się izolować od świata zewnętrznego, chcemy być jego częścią, jednocześnie zachowując ciepło i bezpieczeństwo.
Okna sięgające powierzchni podłogi to trend który zyskuje popularność, dlatego chcemy zaproponować system, który rozwiązuje kwestie zabezpieczenia otworu.
Oferujemy trzy rodzaje zewnętrznych balustrad: szklane, ze stali szlachetnej oraz szklane ze stalową poręczą. Główną zaletą naszych balkonów francuskich jest mocowanie do ościeżnicy okna już na etapie produkcji stolarki, dzięki czemu nie ma potrzeby ingerencji w elewację budynku.

Balustrady

Balkon francuski – szkło (Balustrada szklana)

To rozwiązanie stworzone po to, aby najmniej jak to możliwe przysłaniać widok za oknami, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo użytkowania. Balustrada składa się z podwójnych hartowanych tafli szkła od 10 do 16 mm, pomiędzy którymi znajdują się dwie warstwy specjalnej folii. Spełniają one wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, co potwierdza niemieckie świadectwo budowlane (AbP) oraz Krajowa Ocena Techniczna (KOT). Balustrady szklane przeznaczone są do budownictwa mieszkaniowego, oraz użyteczności publicznej, ich montaż możliwy jest z każdym produkowanym przez nas systemem okiennym PVC. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, istnieje również możliwość stosowania łącznie z roletami zewnętrznymi oraz nakładkami aluminiowymi systemu TopAlu.

 

Balkon francuski – stal szlachetna

Aby zadbać o bezpieczeństwo a jednocześnie zapewnić harmonijny wygląd fasady budynku, proponujemy zastosowanie balustrady z wypełnieniem ażurowym. Są one wykonane z różnej grubości rur oraz prętów ze stali nierdzewnej. Wariant ten, tworzy wraz z produkowaną przez nas stolarką Schüco kompletny, w pełni bezpieczny system balkonu francuskiego.  Bezpieczeństwo tego rozwiązanie potwierdza niemieckie Świadectwo Ogólnobudowlane (AbP) oraz Krajowa Ocena Techniczna(KOT). Rozwiązania przeznaczone są do każdego typu budownictwa mieszkaniowego oraz budynków użyteczności publicznej. Montaż balustrad możliwy jest z każdym produkowanym przez nas systemem okiennym PVC. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, istnieje również możliwość stosowania łącznie z roletami zewnętrznymi oraz nakładkami aluminiowymi systemu TopAlu.

 

Balkon francuski – szkło i stal szlachetna

W tej konfiguracji mamy taflę szkła jako główny element balustrady, natomiast rura ze stali szlachetnej stanowi zwieńczenie konstrukcji w postaci poręczy. Rozwiązanie to jest połączeniem balustrady szklanej oraz ażurowej. Głównym elementem jest hartowana tafla szkła laminowanego o grubości od 10 do 16 mm. Górną część stanowi rura, wykonana ze stali nierdzewnej służąca jako poręcz. Rozwiązanie to uwydatnia nowoczesny charakter budynku oraz tworzy dopasowany kompletny system w połączeniu w produkowanymi przez nas oknami Schüco. W dostępnych konfiguracjach, nasze balustrady spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, co potwierdza niemieckie Świadectwo Ogólnobudowlane (AbP) oraz Krajowa Ocena Techniczna (KOT). Balustrady przeznaczone są do budownictwa mieszkaniowego oraz użyteczności publicznej, ich montaż możliwy jest z każdym produkowanym przez nas systemem okiennym PVC. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, istnieje również możliwość stosowania łącznie z roletami zewnętrznymi oraz nakładkami aluminiowymi systemu TopAlu.

Balkon francuski – szkło (Balustrada szklana)
Balkon francuski – szkło (Balustrada szklana)

 

Balkon francuski – stal szlachetna

Balkon francuski – stal szlachetna

Balkon francuski – szkło i stal szlachetna

Balkon francuski – szkło i stal szlachetna