Budynki inspirowane tradycją.

Nowoczesne budownictwo to nie tylko proste formy i minimalizm, ale również przebudowa starej architektury na współczesne potrzeby. W ostatnim czasie zauważamy inspiracje architektów tradycyjną gospodarczą zabudową. Powoli przestaje dziwić stodoła przerobiona na budynek mieszkalny. W połączeniu z dużymi przeszkleniami całość tworzy wspaniały przykład niebanalnej prostoty. Mianem nowoczesnej stodoły, czyli tzw. „modern barn” określamy zazwyczaj budynki jednobryłowe, przykryte dwuspadowym dachem.

Budynki inspirowane tradycyjną wiejską architekturą najlepiej wkomponują się w krajobraz przedmiejski, blisko natury i barwnych widoków. Na takie domy decydują się ci, którzy szukają cichego, spokojnego miejsca za miastem. Domy inspirowane zabudową gospodarczą mają wiele atutów. Są przestronne, wysokie i łatwe do zagospodarowania. Zaletą bryły opartej na planie prostokąta jest również to, że w naturalny sposób wpisuje się ona w dość wąskie działki. Zatem jest doskonałym rozwiązaniem, dla każdego kto posiada mały kawałek ziemi do zabudowy. Bardzo charakterystyczne dla takiej architektury są duże i panoramiczne przeszklenia. Dzięki nim znacznie zwiększa się także bezpośredni kontakt z naturą. Odpowiednie umieszczenie okien po stronie południowej pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania. Dodatkowo zastosowanie okien o najlepszych parametrach może podnieść jeszcze bardziej zyski z energii słonecznej.

Produkty Schüco, dzięki bogatemu wachlarzowi systemów i rozwiązań pozwalają dopasować się do najróżniejszych projektów architektonicznych. Specjalne profile, okucia i przeszklenia gwarantują niezawodną i najlepszą ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi, a także izolacyjność akustyczną i odporność na włamanie. Ciągle rosnąca sprzedaż okien oraz wiele rekomendacji to najlepszy dowód zaufania, jakim klienci darzą naszą filozofię jakości.

EMPOL w liczbach

29

lat na rynku

82

klientów
z polecenia

36

krajów,
w których jesteśmy

1173000

zł zaoszczędzonych przez
naszych wszystkich klientów na
ogrzewaniu w jednym sezonie