1-08-2017 rozpoczęliśmy budowę nowej fabryki EMPOL.

Wizualizacja nowego zakładu EMPOL (pierwszy i drugi etap):

W pierwszej połowie roku pod nową inwestycję zakupiliśmy działkę o powierzchni 40 000m² w odległości 1 km od naszego obecnego zakładu. Działka usytuowana jest na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w miejscowości Źródła, przy głównej trasie z Wrocławia do Środy Śląskiej.

Inwestycja realizowana jest wieloetapowo.
I. W pierwszym etapie powstaje nowoczesna hala produkcyjna wraz z zautomatyzowanym magazynem oraz zapleczem socjalno-administracyjnym o łącznej powierzchni 8 100m² wraz z pełną infrastrukturą oraz wyposażeniem.
W powstałej hali planujemy zakup nowoczesnej linii produkcyjnej, stworzenie kompleksu logistyki magazynowej wraz z maszynami i urządzeniami do planowania i optymalizacji logistyki produkcyjnej.
II. W drugim etapie planujemy wybudowanie 3-kondygnacyjnego biurowca połączonego szklanym łącznikiem z pierwszą hala produkcyjną. Na parterze między innymi zostanie zaprojektowana profesjonalna sala wystawowa gdzie nasi klienci będą mogli poznać najbardziej innowacyjne rozwiązania w stolarce okiennej i drzwiowej.
III. Trzeci etap obejmie wybudowanie dwóch kolejnych hal produkcyjnych przeznaczonych do produkcji stolarki aluminiowej i pod magazyn wyrobów gotowych. Łączna powierzchnia planowanych hal w trzecim etapie to ponad 4000m²
IV. Czwarty etap przewiduje dalszą rozbudowę hali produkcyjnych do produkcji stolarki PCW o kolejne 7000m² oraz dalsze dozbrajanie produkcji w kolejne maszyny do produkcji okien.

Rozpoczęta inwestycja stanowi nowy etap rozwoju zasobów technicznych oraz technologii wykorzystywanych przez EMPOL. Wiążemy z nią nadzieję na dalszy rozwój i kolejne sukcesy. Poprawi ona w znacznym stopniu wydajność produkcji, zwiększy komfort pracy pracowników linii produkcyjnej oraz logistyki materiałowej i towarowej.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z budowy pierwszego etapu nowej fabryki EMPOL:

Rozpoczęły się pierwsze prace na terenie budowy fabryki, polegające na uzbrojeniu placu budowy w stację transformatorową i przygotowaniu gruntu pod budowę fundamentów.